Kəndirbazdan sonra ikinci
Şimali Amerikada 3200 kinoteatrda afişalara çıxan “The Monkey” filmi cümə günü və təqdimat nümayişlərindən təxminən 5,8 milyon dollar gəlir əldə edib. Bu, müstəqil istehsal və paylama şirkəti Neon tarixində ikinci ən böyük açılışdır.
Siyahıda birinci yerdə Perkinsin də rejissoru olduğu və keçən yay böyük səs-küyə səbəb olan Kəndirbaz (“Longlegs”) qorxu filmi var.
Tənqidçilərdən əsasən müsbət rəylər verdiyi, Teo Ceymsin baş rolda oynadığı “Meymun” qorxu filmi Rotten Tomatoes icmal saytında 100 mümkün baldan 77-ni toplayıb.
“Təxminən 10 milyon dollarlıq istehsal büdcəsi ilə filmin kinoteatrlarda nümayişi ilə ciddi gəlir əldə etmək niyyətindədir”, – “Deadline” yazır.
Perkinsin növbəti “Gözətçi” filmi oktyabrda ekranlara çıxacaq.
Qorxu filmləri ilə məşhur olan Perkins üçün “Meymun” daha çox komediya elementləri olan bir istehsal kimi diqqəti çəkir. Film ətrafdakı hər kəsin pis oyuncaq meymunun əli ilə ölməyə başladığını anlayan əkiz qardaşlardan bəhs edir. Hər iki əkiz obrazını “Netflix”in Qay Ritçinin rejissorluq etdiyi “The Gentlemen” kriminal dramının ulduzu Teo Ceyms canlandırır.
1982-ci ildə Ən Yaxşı Qısa Hekayədə Britaniya Fantaziya Mükafatına namizəd olan hekayədən uyğunlaşdırılan “Meymun” fevralın 21-də ABŞ-da nümayiş olunub.