Verdiyimiz xəbərlərə görə, ortalıqdakı atəşkəs hər dəfə Ermənistan tərəfindən pozulur. Ermənilər atır, bizimkilər isə, necə deyərlər, onları cavab atəşi ilə susdurur, itki olmur. Bir dəfə eşitmədik ki, bizimkilər atəşkəsi pozaraq qarşı tərəfi atəşə tuta. Bizimkilər yalnız ermənilərə cavab verir, yəni sual həmişə o tərəfdən olur. Təbliğat, informasiya müharibələrində də beynəlxalq müstəvidə ermənilər həmişə bizi qabaqlayıb. Onlar musiqidən tutmuş kulinariyaya qədər hər sahədə oğurluq edir, yaxşı nəyimiz varsa öz adlarına çıxır, pisimizi də qabardıb dünyada bizi biabır edirlər. Çoxlu pulumuza, villalarımıza, şadlıq saraylarımıza, bahalı mağaza və maşınlarımıza baxmayaraq biz həmişə erməniyə uduzmuşuq. Belə baxanda, pisliyimizə danışa-danışa, bizi dünyada ermənilər xeyli məşhur elədi. Bəlkə də Qarabağ və qondarma erməni genosidi problemlərini dünyaya car çəkməsəydilər, biz dünyada sakitcə neft satan bir xalq kimi görünməz olacaqdıq. Düşmən qonşumuz sadəlövhlüyümüzə gülərək bizi “Qafqazın Türkmənistanı” adlandırır.