Daha yetər, bəsdir bu cəmiyyəti üz-üzə qoydun
Pensiya yaşı çoxdan keçmiş adam elm ocağını dedi-qodu, qruplaşma, fitnə yuvasına çevirib
Millət vəkili: “Qoy “otvyortka Ramiz” ləqəbinə aydınlıq gətirsin”
Prezident Administrasiyasının (PA) rəhbəri Ramiz Mehdiyev öz «facebook» səhifəsində «Sovetski»dəki evlərin sökülməsilə bağlı yaranmış vəziyyətdən yazdı. R.Mehdiyev ötən bazar günü keçirilən etirazlardan sonra dövlət rəsmiləri ilə narazı sakinlərin bu gün keçirilən görüşündən və hökumətin əhaliyə ödəyəcəyi məbləğdən söz açıb:
«Son vaxtlar daha çox haqqında söhbət edilən Bakının «Sovetski» ərazisindəki evlər, nəzərdə tutulan layihəyə görə sökülməli və bunun qarşılığında vətəndaşları razı salacaq şəkildə kompensasiya ödənilməlidir. Kompensasiya miqdarı cənab prezidentin söylədiyi kimi, hər kvadrat metr üçün ən az 1500 AZN olacaq. Belə ki, hər bir vətəndaşın mülkiyyət hüququ var və atılacaq hər bir addım vətəndaşların hüquqlarının dövlət tərəfindən qorunmasına xidmət edəcəkdir. Bu məsələ ilə əlaqədar bu gün Baş Nazirin müavini cənab Abid Şərifov, BŞİH-nin başçısı cənab Hacıbala Abutalıbov da bu ərazinin sakinləri ilə görüşmüş, onların səsləndirdikləri fikirləri dinləmiş və bu haqda üst qurumlara məruzə edəcəklər.