Kembric Universitetinin götürülmüş saat əqrəbi təxminən 95 il sonra geri qaytarılıb
Heç kim üç kritik peşəyə maraq göstərmir
Böyük Britaniyanın Baş naziri Keir Starmerin sentyabrın 13-də ABŞ prezidenti Co Bayden tərəfindən qəbul ediləcəyi Vaşinqtona səfərindən günlər əvvəl ABŞ Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin (MKİ) direktoru Uilyam Börns və MI6-dan olan həmkarı Riçard Mur dünən (sentyabrın 7-də) “oxşar” iddialar barədə danışıblar. Rusiya, Çin və İranın terror qruplarla əlaqəli görünməmiş təhdidlər qarşısında ABŞ-Böyük Britaniya arasında əməkdaşlığın vacibliyini vurğulanıb.
“Financial Times”ın təşkil etdiyi tədbirdə iştirak edən Burns və Mur, ABŞ və Böyük Britaniyanın kəşfiyyat xidmətlərinin “aqressiv Rusiyanın və prezident Vladimir Putinin Ukraynaya qarşı təcavüzkar müharibəsinə qarşı birlikdə dayandıqlarını” söyləyib. İkili 21-ci əsrin əsas geosiyasi və kəşfiyyat probleminin Çin, ekstremist qrupların terrorizmilə mübarizə olduğunu qeyd edib.
Tədbirdə iştirak edən mənbələrdən verdiyi məlumata görə, ikili ABŞ və Britaniya kəşfiyyatının Rusiya casuslarının bütün Avropada həyata keçirdiyi ehtiyatsız təxribat kampaniyasının qarşısını almaq üçün işləməyə davam edəcəklərini bildiriblər.