BYD üçüncü Avropa zavodunu Almaniyada qurmağı düşünür
Fredrix Merz: “Biz özümüzü müdafiə edə bilərik”
“Şimal axını” qaz kəmərlərində törədilən təxribatla bağlı təhqiqatda yeni irəliləyiş var. Almaniya prokurorları Rusiyadan Avropaya çəkilən qaz kəməri “Şimal axını 1” və “Şimal axını 2” boru kəmərlərində törədilən təxribatla bağlı yeni qərar açıqlayıb.
AFP-nin verdiyi xəbərə görə, prokurorlar 2022-ci ildə baş vermiş təxribatla bağlı Ukrayna vətəndaşının həbsinə order verib.
Alman mətbuatı Polşada olan şəxs haqqında yazıb ki, şübhəlini niyə həbs edə bilmədiyi hələ aydın deyil və həmin şəxsin hazırda fərari olduğu güman edilir.
Prokurorlar həmin şəxsin adının Vladimir olduğunu müəyyən ediblər. Rəsmilər həmin şəxsin boru kəmərlərinə partlayıcı qurğu yerləşdirən dalğıclardan biri olduğuna əmin olduqlarını bildiriblər.
İstintaq qrupu həmçinin hücumlarda dalğıc kimi xidmət etdiklərinə əmin olduqları bir kişi və bir qadın olan daha iki ukraynalını da müəyyən edib.