Mustafa Kamal Atatürk (1881 - 1938)
«Uca Türk, sənin üçün yüksəkliyin hüdudu yoxdur»
«Passiv tərəf olmamalıdır» 17:32 | 7 sentyabr 2015 | Bazar ertəsi Məqaləyə 1151 dəfə baxılıb Şriftin ölçüsü Xəbərin şriftini kiçilt Xəbərin şriftini böyüt
«Passiv tərəf olmamalıdır»
«91-lər»in nümayəndəsi: «Builki seçkilərə qatılmaq kimi fikrim yoxdur»
Pərvin ARZUQIZI
«Parlament seçkilərində namizədliyimi irəli sürməyə ehtiyac duymuram». BunuModern.az-a açıqlamasında Yeni Azərbaycan Partiyasının sabiq deputatı, məşhur «91-lər»dən olan Şahlar Əsgərov deyib.
O bildirib ki, builki parlament seçkilərində iştirak etmək fikri yoxdur:
«Mən iki dəfə seçkilərdə partiyanın namizədi kimi seçilmişəm. Birinci dəfə partiyanın proporsional siyahısında ilk sıralarda olmuşam. İkinci dəfə isə partiyanın dəstəyi ilə seçilmişəm. Qarşıda görüləcək işlərim çoxdur. Kitab üzərində işləyirəm. Ona görə də builki seçkilərə qatılmaq kimi fikrim yoxdur».
«Seçki siyahısında namizədlərdən kimi görmək istərdiniz» sualına isə Şahlar Əsgərov belə cavab verib:
«Mətbuatda da bir neçə dəfə demişəm və bununla bağlı qəti qərarım var. Deputat seçilən şəxs parlamentin qarşısında duran sualları həll etməyə qadir olan insanlardan təşkil olunmalıdır. Orada gedib, sadəcə düyməni basmaqla kifayətlənməməli, prosesin passiv tərəfi olmamalıdır. Deputat qanunvericiliyin obyekti yox, subyekti olmalıdır. O həm də bütün prosesləri yaxından izləməlidir».