Elçibəyin qardaşına yazdığı və heç yerdə getməyən məktubunun məzmunu
Azərbaycanın sabiq prezidentinin müşaviri uzun sürən xəstəlikdən əziyyət çəkirdi
Mirmahmud Mirəlioğlu: «Çanta Əbülfəz bəyin cənazəsini aparan maşına qoyuldu...»
Ayaz Mütəllibov: «Mehriban Əliyevanın prezidentliyə namizədliyini dəstəkləməyə hazıram»
«Onu təhvil alıb orada həbsə atmağı çox istəyirdilər»
Ayaz Mütəllibov: «Xüsusi rabitə ilə Xankəndinə zəng vurub dedim ki...»
Azərbaycanın mərhum prezidenti Əbülfəz Elçibəyin ailəsi sabiq prezident Ayaz Mütəllibova etiraz edib. AzNews.az-ın məlumatına görə, Ə.Elçibəyin kürəkəni, sabiq millət vəkili Aqil Səmədbəyli A.Mütəllibovun Xocalı soyqırımı ilə bağlı müsahibəsində Elçibəylə bağlı səsləndirdiyi fikirləri narazılıqla qarşılayıb. O, özünün facebook səhifəsində yazıb: «Belə savadsız və səviyyəsiz müsahibənin bizim keçmiş prezidentimizə aid olmasına inanmaq istəmirəm. Amma əgər doğrudan da Ayaz Mütəllibov bu müsahibənin sahibidirsə yazıqlar olsun.
Əbülfəz Elçibəy heç zaman Xocalı faciəsinə görə, eyni zamanda Qarabağ məsələsinə görə daxildə düşmən axtarışına çıxmadı. Onun bir tək düşməni vardı, o da Azərbaycanın bütün faciələrinin baiskarı-Rus imperializmi».
A.Səmədbəyli daha sonra A.Mütəllibovun Elçibəyi dissident kimi qəbul etməməsi, onların savadsız olması haqda dediyi fikirlərə də münasibət bildirib: «Əvvəla siz haqq dünyada olsaydınız, Elçibəy sağ olsaydı, sizin haqqınızda jurnalist ona sual versəydi, o, sizdən fərqli olaraq ancaq müsbət şeylər danışardı. Çünki haqq dünyada olan adamın dalınca danışmağı Elçibəy nakişilik sayırdı. Xalq Cəbhəsinin rəhbərliyində olmuş sağ qalanlar isə əminəm ki, sizə layiqli cavabı verəcəklər».