Qüdrət Həsənquliyev: «Əgər hökuməti öz banklarımıza etimad göstərmirsə, niyə vətəndaş ...»
Deputatlardan hökumətə sərt suallar-büdcə müzakirələrində gərgin atmosfer
Qüdrət Həsənquliyevdən yeni təkliflər
«İnkişaf etmiş ölkələrdə bizdəkindən iki dəfə azdır»
«Bakıda rusların, ermənilərin mədəniyyət formalaşdırmağını bəziləri qana-qana deyir, bəziləri qanmaya-qanmaya. Rüstəm İbrahimbəyov öyrədilmiş şəkildə, əvvəlcədən Azərbaycana xüsusi missiya ilə göndərilmişdi və sonra da çıxıb getdi. İbrahimbəyov xüsusi təyinatlı emissar idi. Amma arzulamazdım ki, millət vəkili Etibar Hüseynov o cür açıqlama versin və sonra da gəlib üzr istəmək zorunda qalsın».
Bu sözləri BAXCP sədri Qüdrət Həsənquliyevin mediaya müsahibəsini statusa çevirən sədr müavini Niyaməddin Orduxanlı sosial şəbəkədə paylaşıb.
Q.Həsənquliyev daha sonra bildirib ki, Etibar bəy əvvəlcə üzr istəməyəcəyini bildirib: «Etibar bəy də, mən də, o cümlədən, Azərbaycanın siyasi elitasında və cəmiyyətin önündə olan şəxslərin 90-95 faizi bölgələrdən gələn insanlardır. Guya Etibarın özü Bakıda anadan olub? O da Şəmkir bölgəsindəndir. Bakıda doğulanların da içində tərbiyəsiz, əxlaqsız adamlar var. Azərbaycanın hər bölgəsində bu cür insanlar var: mədəni səviyyəsi aşağı olan da var, yuxarı olan da. Misal üçün deyirəm, kənd yerlərində o qədər ağbirçək, abırlı həyalı, namuslu qadınlarımız, ağsaqqal kişilərimiz var ki! Bu adamlar öz mədəniyyəti ilə, əxlaqı ilə seçiliblər. Mən birinci gündən bu tipli açıqlamaları rədd etmişəm! Bu, bizim milli birliyimizə, bütövlüyümüzə xələl gətirən açıqlamadır».