İnşaat bölməsində tənəzzül getdikcə dərinləşir
«Hakimiyyətin ssenarisi» iddiasını özüm üçün təhqir hesab edirəm
«ABŞ-ın çox yüksək dairələrində Bütöv Azərbaycan məsələsi ilə maraqlanırlar» - III (sonuncu) hissə
«…biz gərək partiyaya başqanlığına Arif Hacılını deyil, Yaşar Türkazəri seçəydik» (II hissə)
«Tofiq Yaqublu kimi bir şəxsi Divanda uşaq kimi danlayıblar»
«İsa Qəmbər səsini əvvəlcədən bəyan eləmişdi» (I hissə)
«Təqibdən-təzyiqdən qorxsaydım, geri dönməzdim»
Ellada Məmmədli: «İsa Qəmbər közərən pambığı alışdırmağa qadirdir»
Partiya sıralarını könüllü tərk etmiş müsavatçı xanım etiraz etdi
Müsavatçılar necə aldadıldı?
Ellada Məmmədli: «Vurğun Əyyubu Müsavatdan çıxarmağa çalışırlar»
Müsavat partiyasının üzvü Qubad İbadoğlunun yaratdığı qurumun adı bəlli olub. AzNews.az xəbər verir ki, Qubad İbadoğlu bu haqda mediaya verdiyi müsahibə deyib.
Onun sözlərinə görə, yaradılan qurumun adı «Azərbaycan Demokratiya və Rifah» hərəkatıdır.
«İctimai hərəkatda Müsavatdan gedənlər yenidən toplanmaq qərarına gəlib. Bu hərəkatın Müsavatla bağlılığı yoxdur. Əsasən ziyalılar və gənclərdən ibarət qurum olacaq», - deyə Qubad İbadoğlu əlavə edib.
Müsavat partiyasından çıxarılan Səxavət Əlisoy AzNews.az-a açıqlamasında bildirib ki, yeni hərəkatla bağlı bu gün bəyanat yayılacaq.
«Azərbaycan Demokratiya və Rifah» hərəkatında siz də təmsil olunacaqsınızmı?» sualına S.Əlisoy belə cavab verib: «Təkbaşına hərəkat yaradılmır. Bu hərəkatın qapıları populizmdən uzaq gənclərin, ziyalıların, istefa verən partiya üzvlərinin, partiyadan uzaqlaşdırılan şəxslərin, istefa barədə düşünənlərin üzünə açıq olacaq».
Müsavat partiyasının Qadınlar Şurasının üzvü Ellada Məmmədli də «Azərbaycan Demokratiya və Rifah» hərəkatının təşəbbüs qrupunun üzvü olduğunu vurğulayıb.