«Ən yaxşı istirahət elə ordadır»
Dilçi deputat danışığını bilməyən həmkarlarına haqq qazandırdı
«Prezidentin xaricdəki soydaşlarımızla bağlı mövqeyi birmənalıdır»
Astan Şahverdiyev: «Fikirlərimi düzgün ifadə etməmişəm»
Elçin Şıxlı: «Xalqa «Otxot» deyən adam milləti təmsil etməməlidir»
Ziyafət Əsgərov: «Deputat dediyi fikrə görə məsuliyyət daşıyır»
«Mən Astan Şahverdiyevin müsahibəsinin lent yazısını dinlədim. O, hətta cümlələri tamamlaya bilməyib. İçkili (sərxoş) olduğu hiss olunur. Bu, olan vəziyyətdir».
Lent.az-ın məlumatına görə, bu sözləri deputat Astan Şahverdiyevin qardaşı oğlu Nemət Şahverdiyev özünün sosial şəbəkədəki hesabında yazıb. O deyib ki, insanların əmisinin sözlərinə görə narazılığını başa düşür: «Hətta atam onu tənbeh edib. Söhbət Rusiyada yaşayanlar haqda dediklərindən gedir. Təəssüf. Bir də onu deyim ki, özü haqda yazılanlara nəsə deyə bilmirəm. Ancaq onun dediklərinə görə Şahverdiyevlər məsuliyyət daşımır».
Qeyd edək ki, deputat «Azadlıq» radiosuna müsahibəsində belə demişdi: «Azərbaycan cəmiyyəti haqda Rusiyada çox pis fikir formalaşıb, səbəbi bilirsiniz nədir? Mən bunun səbəbini araşdırmışam. Rusiyaya gedənlər kimlərdir? Bizim cəmiyyətin «otxodları»dır. Gedib bazarda işləyənlər. İndi burda baş qaldıranlar da… Hər yerdə belə tör-töküntülər var».