«Siqaret qadağası» onları üz-üzə qoydu
Deputat Hüseynbala Mirələmov: «Dediklərimin hamısını montaj ediblər»
Deputat insanları az yeməyə çağırdı
Aqil Abbas: «Mənim atamın goruna sosial şəbəkələrdə 932 nəfər söymüşdü»
«Bu, müharibədir, əlbəttə, şəhid verilməlidir»
Milli Məclisin deputatı Aqil Abbasın benzinin qiymətinin bahalaşmasına münasibət bildirməsi birmənalı qarşılanmayıb. Bu dəfə də deputatın açıqlamasını düzgün anlamayanlar sosial şəbəkələrdə Aqil Abbası «söz atəşi»nə tutublar. Hətta bəziləri əndazəni aşaraq, deputatı kobud sözlərlə təhqir etməkdən belə, çəkinməyib.
Xatırladaq ki, Aqil Abbas məsələyə münasibət bildirərkən deyib: «Benzinin qiymətinin qalxmasını böyük sevinclə qarşıladım. Millətimizi təbrik edirəm. Bu xoşbəxtliyi bizə yaşatdığına görə müvafiq qurumlara da təşəkkürümü çatdırıram. Azərbaycanda benzinin qiyməti 2 manat olmalıdır. Dünyanın digər ölkələri ilə müqayisədə Azərbaycanda benzinin qiyməti çox ucuzdur. Azərbaycan xalqı bütün günü bayram edir. Benzinin qiyməti 3-4 manat olsa belə, bu, xalqın yaşayışına mənfi təsir göstərməz. Vətəndaşlara da məsləhətim odur ki, 15 iyul tarixini xüsusi gün kimi qeyd eləsinlər. Bir də ona sevinirəm ki, benzinin qiymətinin qalxması ilə `Neftçi` də çempionluğunu qeyd edər».
Məsələyə yenidən qayıtmaq istəməyən Aqil Abbas onu söyüb-təhqir edənlərər də cavab vermək niyyətinin olmadığını bildirib. Deputat Modern.az-a açıqlamasında artıq danışmaq istəmədiyini deyib.
«Benzinin qiymətinin qalxması haqqında o gün münasibət bildirmişəm. Mənim bu fikirlərim cəmiyyətdə necə qarşılanır, qarşılansın. Sadəcə bunu əlavə etmək istəyirəm ki, o adamlar gedib Mirzə Cəlili oxusunlar. Onda mənim nə demək istədiyimi başa düşəcəklər».