«Əli Kərimlinin xarakterini bildiklərinə görə liderlər onun tədbirinə getmir»
Sərdar Cəlaloğlu Rəsul Quliyevi «qanmaz» adlandırdı
Partiya sədrinin Nobel mükafatına iddiası eksperti özündən çıxardı
«Qurum Rusiyanın keçmiş sovet respublikaları üzərində diqtəsi üçün qurulub»
«El»dən cavab gecikmədi
İki gün əvvəl ADP sədri Sərdar Cəlaloğlu partiyanın İdarə Heyətinin toplantısında gənclərlə iş üzrə müavini Cəmil Hacıyevi gənclik yaş həddini keçməsi ilə əlaqədar tutduğu vəzifədən azad edib. Bununla bağlı ötən sayımızda Cəmil Hacıyevin fikrilərinə yer vermişdik. O, vəzifədən azad olunmasına əsas səbəb kimi partiya rəhbərliyinin qərarına zidd çıxaraq 28 May bayram tədbirini Novxanıda İctimai Palata ilə birlikdə qeyd etməsində görür.
C.Hacıyev APA-a açıqlamasında deyib ki, İctimai Palatanın indiyə qədər keçirilən tədbirlərinə ADP-nin qərarı ilə qatılıb: “Əslində mənə qarşı bu qərəz əvvəllər də olub. Dəfələrlə ADP Gənclər Təşkilatının seçkili orqan olması haqda təkliflərimiz rədd edilib. İdarə Heyətinin mənimlə bağlı məsələnin müzakirə olunduğu iclasında iştirakım təmin edilmədi. Sərdar Cəlaloğlunun imkanlarımın tükəndiyi haqda dedikləri səhvdir. Təəssüf edirəm ki, Demokrat Partiyasında demokratiya tapa bilmədim. Əlbəttə, öz səviyyəmdə buna cəhd etmişəm. Lakin göründüyü kimi, alınmayıb. ADP-də demokratiya yox, diktatura mövcuddur”.