Baş nazir Starmer Böyük Britaniyanın Ukraynaya dəstəyini təkrarladı
Jurnalistdən çox FTX xəfiyyəsi peşəkarlığı sərgiləyən Kirsanov Tramp danışarkən diqqət çəkib
Böyük Britaniyanın Baş naziri Starmer Zelenskiyə jesti ilə Tramp-Vens cütlüyünə dərs verdi
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski gecə saatlarında “Telegram” hesabında paylaşdığı video mesajında Ukraynada Rusiyaya qarşı müharibənin davam etdiyini xatırladıb.
Dekabrın 1-də Rusiya ilə etdikləri əsir mübadiləsi ilə 50 Ukrayna hərbçisinin evlərinə qayıtdığını qeyd edən Zelenski, indiyədək ümumilikdə 300-dən çox ukraynalının rus əsirliyindən azad edildiyini bildirib. “Gəlin onların hamısını geri qaytaraq. Bütün Ukrayna azad olacaq. Bütün ukraynalılar evdə olacaq”, – deyə Zelenski bildirib.
Ukraynadakı dini xidmət qurumlarında Rusiya xüsusi xidmət orqanlarının nüfuzunu azaltmaq üçün təhlükəsizlik qüvvələri ilə görüş keçirdiklərini qeyd edən Zelenski, “Milli təhlükəsizliyin təmin olunmasına cavabdeh olan bütün qurumlar Rusiya xüsusi xidmət orqanlarının dağıdıcı fəaliyyətini aşkar etməlidir. Ukraynanın dini mühitində və onlara qarşı görüləcək tədbirlərin gücləndirilməsi. Və şəxsi sanksiyalara müraciət edin. Tezliklə adlar açıqlanacaq”.