ya tamam yan, Azərbaycan!»
TURİZM, NƏQLİYYAT
«Azərbaycanın növbəti qələbəsidir» 16:00 | 2 iyun 2017 | Cümə Məqaləyə 2036 dəfə baxılıb Şriftin ölçüsü Xəbərin şriftini kiçilt Xəbərin şriftini böyüt
«Azərbaycanın növbəti qələbəsidir»
Qriqoryan: «Ən təhlükəli məqam erməni diplomatiyasının fərasətsizliyidir»
Azərbaycan Ermənistana daha bir zərbə vurub. Mayın 10-13-də BMT yanında Ümumdünya Turizm Təşkilatının (ÜTT) Madriddə 105-ci iclası keçirilib.
İclasda Ermənistan qondarma «DQR»i təşkilatın üzvü etmək istəyi ilə çıxış edib. Azərbaycan tərəfinin etirazlarından sonra ÜTT ermənilərin istəyini rədd edib.
«Bu Azərbaycanın beynəlxalq müstəvidə Ermənistan üzərindəki növbəti qələbəsidir».
Bu sözləri Ermənistanın «Aravot» qəzeti yazıb. Məqalənin müəllifi Nelli Qriqoryan qeyd edib ki, Bakı İrəvanın təşəbbüslərinin qarşısını kəsdi və Ermənistanı növbəti dəfə təcrid etdi.
«Bundan əvvəl ATƏT-in İrəvan ofisi Bakının tələbi ilə bağlandı. İndi də bu, baş verdi. Burada ən təhlükəli məqam erməni diplomatiyasının fərasətsizliyidir», - deyə erməni jurnalist vurğulayıb.
N.Qriqoryan «hətta Ermənistan Qarabağla bağlı hansısa məsələni Günəş sistemində qaldırsa belə, Azərbaycan bunun qarşısını kəsəcək», deyə məcazi mənada qeyd edib.
«Azərbaycan Ermənistana daha bir zərbə endirdi və İrəvan bu zərbədən yıxıldı», - deyə o diqqətə çatdırıb.