Ticarət Nazirliyi ÜTT-yə məktub göndərib
Ermənilərin Qarabağdakı saxtakarlığı AB bazarlarına çıxarılır
Rusiya ittifaqdan donuz əti idxalını dayandırır
«2014-cü ildə daha genişmiqyaslı, lakin cüzi yüksəliş gözləyirik»
13-cü turizm və səyahətlər sərgisinin açılışı oldu (fotolar)
Azərbaycan Ermənistana daha bir zərbə vurub. Mayın 10-13-də BMT yanında Ümumdünya Turizm Təşkilatının (ÜTT) Madriddə 105-ci iclası keçirilib.
İclasda Ermənistan qondarma «DQR»i təşkilatın üzvü etmək istəyi ilə çıxış edib. Azərbaycan tərəfinin etirazlarından sonra ÜTT ermənilərin istəyini rədd edib.
«Bu Azərbaycanın beynəlxalq müstəvidə Ermənistan üzərindəki növbəti qələbəsidir».
Bu sözləri Ermənistanın «Aravot» qəzeti yazıb. Məqalənin müəllifi Nelli Qriqoryan qeyd edib ki, Bakı İrəvanın təşəbbüslərinin qarşısını kəsdi və Ermənistanı növbəti dəfə təcrid etdi.
«Bundan əvvəl ATƏT-in İrəvan ofisi Bakının tələbi ilə bağlandı. İndi də bu, baş verdi. Burada ən təhlükəli məqam erməni diplomatiyasının fərasətsizliyidir», - deyə erməni jurnalist vurğulayıb.
N.Qriqoryan «hətta Ermənistan Qarabağla bağlı hansısa məsələni Günəş sistemində qaldırsa belə, Azərbaycan bunun qarşısını kəsəcək», deyə məcazi mənada qeyd edib.
«Azərbaycan Ermənistana daha bir zərbə endirdi və İrəvan bu zərbədən yıxıldı», - deyə o diqqətə çatdırıb.