Avropada vetolardan yayınmaq üçün ERB-ni birliyin daxilində yaradılmasının əleyhinədir
Hər gün onlarla qayıq İspaniya və İtaliya sahillərinə yan alır
Avropa orduları ABŞ dəstəyi olmadan Rusiyaya müqavimət göstərə bilərmi?
Rusiya Liberal Demokrat Partiyasının sədri Vladimir Jirinovski yenə də sərsəm açıqlamaları ilə gündəmə gəlib. Kremlin sözçüsü funksiyasını daşıyan Jirinovski «Rossiya 1» telekanalında çıxışı zamanı bildirib ki, Brüsseldə əgər Ukraynanın NATO-ya üzvlüyü ilə bağlı qərar qəbul edilsə, rus qoşunları Almaniya sərhədində dayanacaq.
Partiya sədri daha irəli gedərək, postsovet məkanı ölkələrini, hətta dünyanı təhdid edən açıqlamalarla çıxış edib. «Biz heç vaxt imkan verməyəcəyik ki, NATO bizim sərhədlərimizin yaxınlığında dayansın. Gürcüstanın da gələcəyi yoxdur. Postsovet məkanından heç bir dövlət NATO-ya buraxılmayacaq. Baltikyanı dövlətlər isə sadəcə səhv idi və bir daha bu səhv təkrarlanmayacaq. NATO-da bunun haqqında məlumatlıdırlar. Biz heç kimi təhdid etmirik, amma rusları hər yerdə qorumalıyıq», - deyə o bildirib.
Onun fikirlərinin təsadüf olmadığı və Kremlin onun vasitəsilə dünyaya mesaj ünvanladığı bildirilir. Bundan əlavə, bu açıqlamalarının ardından Rusiyanın hələ də özünü postsovet məkanının ağası saydığı vurğulanır.