Ukrayna xarici işlər nazirinin müavini Oleq Nikolenko bəyan edib ki, Ukraynanın xarici nümayəndəliklərinə qarşı təhdidlər davam edir.
XİN rəsmisinin verdiyi yazılı açıqlamada, “İspaniyadakı terror hücumundan sonra Macarıstan, Hollandiya, Polşa, Xorvatiya, İtaliyadakı səfirliklərə, Neapol, Krakov və Brnodakı konsulluqlara qanlı paketlər gəlib. Paketlərdə heyvan gözləri olub. Paketlər maye ilə isladılıb və əcaib qoxuya malikdir. Biz bu mesajların mənasını araşdırırıq” dedi.
Ukraynanın xarici işlər naziri Dimitri Kuleba bu paketlərin hədə-qorxu kampaniyasına xidmət etdiyini bildirib və “Ukrayna səfirlikləri və konsulluqlarına qarşı yaxşı planlaşdırılmış terror və hədə-qorxu kampaniyasının aparıldığını düşünməyə əsasımız var. Diplomatik cəbhədə Ukraynanın qarşısını ala bilməməklə bizi qorxutmağa çalışırlar. Amma dərhal deyə bilərəm ki, bu cəhdlər boşa çıxdı. “Biz Ukraynanın qələbəsi üçün səmərəli fəaliyyətimizi davam etdirəcəyik”.