IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının dördüncü günündə Azərbaycan idmançıları 13 medal qazanıb
Yarışların 3-cü günü iki ölkə toplamda 160 medal qazanıb
IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarında mayın 14-ə olan tam icmal
DİN Baş DYP İdarəsi Bakıda keçirilən IV İslam Həmrəyliyi Oyunları ilə əlaqədar bəzi küçə və yollarda tətbiq olunan məhdudiyyət müddətlərinin bitməsi ilə bağlı sürücülərə müraciət edib.
VAXT.AZ xəbər verir ki, idarədən verilən məlumata görə, Bakıda keçirilən IV İslam Həmrəyliyi Oyunları ilə əlaqədar şəhərin bəzi küçə və yollarında sarı xətlərlə xüsusi «Oyun zolaqları» çəkilmişdi ki, həmin zolaqlarla may ayının 5-dən 25-dək operativ və oyunlara cəlb edilmiş avtomobillər istisna olmaqla digər nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qadağan olunmuşdu.
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş DYP İdarəsi sürücülərin diqqətinə çatdırır ki, Bakı şəhərində nəqliyyat vasitələrinin rahat və fasiləsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədi ilə may ayının 23-ü saat 12:00-dan sarı xətlərlə nişanlanmış xüsusi zolaqlarda hərəkətə tətbiq olunmuş məhdudiyyətlər ləğv olunur.