Məşhur alimin nəşi 7-10 günə gətiriləcək
Dünya şöhrətli azərbaycanlı alim Azərbaycanda dəfn ediləcək
8 şöbə müdiri işdən çıxarıldı, ştat sayı 200 nəfər olmalıdır
Adamlar o qədər arxayınlaşıblar ki, atdıqları addımın, dedikləri sözün necə qəbul olunacağına, ictimai rəyə necə təsir göstərəcəyinə belə önəm vermirlər. Bu ictimai məsuliyyətsizliyin, cəmiyyətə münasibətdə sayğısızlığın ən son həddidir. Dünyasını dəyişmiş bir insanın, həm də insanlığa, bəşəriyyətə yalnız xeyri dəyən bir şəxsiyyətin ünvanına təhqiramiz ifadələrin səsləndirilməsi ilk növbədə tərbiyəsizlikdir. Bu ifadələrin mətbuata açıqlanması isə ictimai rəyə tüpürməkdir, mediaya sayğısız, aşağılayıcı münasibətin bariz nümunəsidir.
Təəssüf ki, son 2 ildə belə nümunələrin sayı durmadan artır. Biri milləti, onun dilini, mədəniyyətini aşağılayır, təhrif edir, digəri aztəminatlı ailələri məsxərəyə qoyur, başqa biri dəyərlərimizə və dəyərə çevrilmiş şəxsiyyətlərimizə savaş açır... Sonra KİV-də, sosial şəbəkələrdə etiraz dalğası başlayır, səngiyir və unudulur, yaxud adi, sıradan bir fakta çevrilir.
Sanki hansısa qüvvələr Azərbaycanda ictimai rəylə işləmək və boşluqları müəyyənləşdirib idarə etmək üçün çoxtəyinatlı eksperimentlər həyata keçirirlər.
Mən baş verənlərə sıradan bir hadisə kimi yanaşmıram. Hesab edirəm ki, bütün bunlar ciddi təhlil olunmalıdır.