Bakı metrosunda əsaslı deyil, əsassız təmirin bir hissəsi olaraq eskalatorlar
bir müddət əvvəl dəyişdirildi. Yeni eskalatorlar əvvəlki ilə müqayisədə ensiz
və təhlükəlidir. Səbəb isə üç eskalatordan yalnız birinin işləməsidir. Əhalinin
ən sıx olduğu vaxtda belə digər eskalatorlar işə düşmür.
Radiasiya tüğyan edir
Daxili qaydalara görə stansiyaların divarları ayda iki dəfə xüsusi maddə ilə silinməlidir. Hansı ki, həmin maddə radiasiyanın çoxalmasının qarşısını alır. Lakin Bakı metropolitenində bu qayda yerinə yetirilmir. Təzyiq, ürək və zob xəstələrinin davamlı olaraq metroda ürəkgetməsi normal hadisəyə dönüb.
Personal səviyyəsi
Metropoliten işçilərinin davakarlığı, kassada oturanların vətəndaşı borclu çıxarması ənənəsinin yeni rəisin idarəetməsi dövründə olmayacağını da böyük ümidlə gözləyirik.
Qatar sayı
İntervalın uzadılması ilə yanaşı Bakı metropoliteninin digər problemi də qatar sayı və stansiyalardır. Metropoliten rəhbərliyi isə bu mövzuya həmişə birmənalı münasibət bildirib: «Relslərin gücü çatmır».
Tağı Əhmədov və media
Yeni rəisin üzərinə mətbuatla işdə daha çox məsuliyyət düşür. Belə ki, Tağı Əhmədovun sayəsində metropoliten imicinin hansı səviyyədə olması heç kimə sirr deyil. Tağı Əhmədovdan Bakı sakinlərinə mərmər döşəməli xokkey stadionuna oxşayan stansiyalardan başqa «ƏƏƏ, bir-bir» kimi ifadələr də yadigar qalacaq. Yeni rəisə problem siyahısını yox, relsləri uzatmağı arzu edirik.