BMT-də Azərbaycanla bağlı məsələ müzakirə olundu
Baş nazirin müavini erməniləri hədələdi
Mütəxəssislər deyir ki, qurumun fəaliyyəti Azərbaycanın qida sektorunu inkişaf etdirəcək
Əli Əhmədov: «Çevriliş cəhdindən sonra Türkiyə daha qətiyyətli oldu»
«Azərbaycan düşmənə layiqli cavab vermək haqqında düşünməlidir»
Partiya 2013-ün hesabatını verdi və növbəti yarım ilin planlarından danışdı
«Azərbaycanda dərmanların əlavə dəyər vergisindən azad edilməsi məsələsi üzərində düşünülür». APA-nın məlumatına görə, bunu Yeni Azərbaycan Partiyası sədrinin müavini - icra katibi, baş nazirin müavini Əli Əhmədov deyib.
O qeyd edib ki, dünyanın ayrı-ayrı ölkələrində dərmanların əlavə dəyər vergisindən azad olunması, habelə bu və ya digər dərəcədə əlavə dəyər vergisinə cəlb olunmasına dair nümunələr var: «Biz bunu araşdırırıq və güman edirəm ki, Azərbaycan üçün məqbul olan formada qərar qəbul olunacaq. Bütövlükdə Azərbaycanda vətəndaşların həm keyfiyyətli, həm də qiyməti süni surətdə şişirdilməyən dərmanlarla təmin edilməsi istiqamətində vacib işlər görülür, bundan sonra da görüləcək. Qarşıya qoyulan məqsəd ondan ibarətdir ki, Azərbaycanın dərman bazarı sağlam meyarlar və prinsiplər əsasında fəaliyyət göstərsin».