Fatma Abdullazadə haqda şok iddia
Sabiq şöbə müdirinin Beynəlxalq Banka 50 milyon dollar kredit borcu olduğu deyilir; Fazil Məmmədovun 1 milyonunu qaytarmadığı iddiası və daha nələr...
Baş Prokurorluq Fatma Abdullazadənin ölkədən çıxışına qadağa qoyulması xəbərini təkzib etdi
Adam daha necə danışmalıdır?
«TV-nin bütün əmlakı siyahıya alınıb və maşına yığılaraq aparılıb»
Elnur Aslanovdan nurçu məmurlarla bağlı iddialara cavab
Bu il iyunun 1-də Prezident Administrasiyasının (PA) strukturunda yeni dəyişikliklər gerçəkləşdirildi, bəzi kadr islahatları həyata keçirildi. Bu dəyişiklik nəticəsində administrasiyada bir sıra vəzifəli şəxslər işdən azad edildi ki, onlardan biri də uzun illər PA-nın humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri postunda çalışan Fatma Abdullazadə oldu.
Xatırladaq ki, 69 yaşlı Fatma Abdullazadə uzun illər - 1993-dən 2017-ci il iyunun 1-dək adıçəkilən şöbənin müdiri işləyib və o, işdən çıxarılandan sonra həmin vəzifə hələ də boş qalır və bura yeni təyinat gerçəkləşməyib.
Son günlər Fatma Abdullazadə ilə bağlı müxtəlif məlumatlar yayılır. Ona yeni vəzifə veriləcəyi də yayılan xəbərlər sırasındadır.
Bu səbəbdən Modern.az saytı Fatma Abdullazadə ilə əlaqə saxlamağa çalışıb və buna nail olub.
Saytın əməkdaşı ondan hazırda nə işlə məşğul olduğunu soruşub. Öz növbəsində Fatma Abdullazadə yalnız bunları deyib: «Nə dünyanın düz, nə də əyri vaxtlarında hansısa suala cavab vermişəm. Düşünürəm ki, danışmağa heç bir sözüm yoxdur. Zəng edib maraqlandığınıza görə çox sağ olun. Amma xahiş edirəm, bir də mənə zəng etməyin!»
Administrasiyanın keçmiş şöbə müdiri bundan artıq heç nə demək istəməyərək, telefonu qapadıb.