4 yüksək rütbəli zabit həbs edildi
“Tərtər işi” üzrə 281 zərərçəkmiş müəyyən edildi, 4 nəfər həbs olundu
Yaxud generalların pul oyunu
Bu il Qarabağda hərbi əməliyyatlar gözlənilirmi?
Vitse-admiralla prokuror arasında «dəniz döyüşü»
«General Beydullayev də istintaqa cəlb olunanlar sırasındadır». Bu sözləri «Axar.az»a açıqlamasında hərbi ekspert Üzeyir Cəfərov deyib. O, Hərbi Dəniz Qüvvələrinin keçmiş komandanı, vitse-admiral Şahin Sultanovdan sonra da çox ciddi addımlar atılacağını qeyd edib:
«Mən inanmaq istərdim ki, bu araşdırma aparılacaq. Burada təkcə Şahin Sultanov deyil, bir sıra vəzifəli şəxslərdə var ki, onlar da məsuliyyətə cəlb olunmalıdırlar. Bu o şəxslərdir ki, zamanında Hərbi Dəniz Qüvvələrində yoxlamalar aparıblar, hər şeyin normal olması haqqında raport yazıblar. Bunların arasında generallar və digər şəxslər var. İnanıram ki, onların hər biri istintaqa cəlb olunacaqlar. Çünki bu elə bir məsələdir ki, burada ölkənin təhlükəsizliyi və müdafiəsi ilə bağlı məqamlar yer alıb. Yəni bu məsələdə saxtakarlıq edən şəxs general rütbəsindən və digər imtiyazlardan məhrum edilməlidir».
Hərbi ekspert istintaqa cəlb olunanlar
sırasında bir neçə yüksək rütbəli zabitin olduğunu bildirdi: