Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaranmasının 100 illiyi qeyd olunur
Zakir Həsənov: “Laçına gedən yol artıq ordumuzun nəzarətindədir”
Zakir Həsənov Ermənistanda general Manvel rüsvayçılığı haqda ...
Rusiya və Azərbaycan hərbi-texniki əməkdaşlıq sahəsində hərtərəfli tərəfdaşlığı inkişaf etmək niyyətindədirlər. Virtualaz.org TASS agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə Azərbaycanın müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov deyib.
«Əməkdaşlığımız hərbi sahənin bir çox istiqamətləri üzrə inkişaf edir – hərbi-texniki əməkdaşlıq, hərbi tədris, birgə təlim və məşğələlər. Hesab edirəm ki, perspektivlərimiz böyükdür, bu əməkdaşlığı inkişaf etdirəcəyik», - o deyib.
Z.Həsənov bildirib ki, Rusiya və Azərbaycan Xəzər dənizində birgə təlim keçiriblər. Azərbaycandan bir çox zabit və kursantlar RF-in hərbi tədris müəssisələrində təhsil alırlar.
«Rusiya istehsalı olan xeyli texnika ordumuzun ixtiyarındadır», - Həsənov əlavə edib.
«Tank biatlonu» barədə danışarkən o, yarışların təşkil edilməsini yüksək qiymətləndirib və xatırladıb ki, Azərbaycanda «Xəzər Kuboku» keçirilib və burada dörd ölkənin hərbi-dəniz qüvvələri iştirak edib.
«Bu oyunların təşkilatçısı və ilhamçısı Rusiyadır. Hərbi oyunlar populyarlıq qazanır. Onlarda getdikcə daha çox ölkə iştirak edir», - Zakir Həsənov bildirib.