Hava limanı 11 ayda 3,75 milyon sərnişinə xidmət göstərib
Cahangir Əsgərov «Sukhoi Superjet»i bəyəndi, amma «Boeing» aldı
«Azərbaycan Hava Yolları» beş «B787-8 Dreamliner», iki «B747-8F» təyyarəsinin alınması barədə razılığa gəlib
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanı ötən il ərzində rekord sayda sərnişinə xidmət göstərib. 2016-cı ildə Beynəlxalq Hava limanından istifadə edən sərnişinlərin sayı 3,26 milyon nəfərdir.
«Azərbaycan Hava Yolları» QSC-nin mətbuat xidmətindən virtualaz.org-a verilən məlumata görə, sərnişin dövriyyəsinin 83,5 faizi beynəlxalq daşımaların payına düşür. 2016-ci ildə Azərbaycanın paytaxtına AZAL aviadaşıyıcısı da daxil olmaqla 28 sərnişin aviaşirkəti uçuşlar yerinə yetirib.
Xaricə gedən sərnişinlərin 51,3 faizi AZAL-ın payına düşüb. Populyar xarici aviaşirkətlərin beşliyinə Türk Hava Yolları, Aeroflot, S7 Airlines, FlyDubai və Qatar Airways daxildir.
İstanbul, Moskva, Dubay və Kiyev ən populyar beynəlxalq istiqamətlərin siyahısına rəhbərlik edib - ötən il bu şəhərlərə sərnişin dövriyyəsi 1,37 milyon nəfər təşkil edib.