«Türkiyə onu buraxmaz»
Çingiz Hüseynzadə: «Ramil indi qəhrəmandır, 6 il əvvəl isə fərarilik etmişdi»
Çingiz Hüseynzadə: «19 yaşında, hələ bir nəticə göstərmədən Federasiyanın təqdimatı ilə mənzil almışdı»
Ramil Quliyev: «Türkiyədən əvvəl Rusiyadan təklif almışdım, amma...»
Dünya çempionunun qardaşı: «O, daha yüksək nəticələr göstərməyi arzuladığı üçün Türkiyəyə getdi»
Ramil Quliyevi təhdid ediblər?
Dünya çempionu: «Azərbaycan bayrağını qaldırmaq arzum idi və mən bunu elədim»
Ramil Quliyev: «Azərbaycan bayrağıyla tur atmaq kimi bir duyğum vardı»
Ramil Quliyev: «İlk üçlükdə gəldiyimi bilirdim, ancaq hansı yerdə olduğumdan əmin deyildim»
Ramil Quliyev: «Bəlkə gələn yarışda hamı mənə baxacaq»
Prezident İlham Əliyev Ramil Quliyevi təbrik etdi
200 metr məsafəyə qaçış üzrə qızıl medalın sahibi olan Ramil Quliyev: «Dünya çempionu olmağıma çox şadam»
«Prezident İlham Əliyevə mənə ünvanladığı təbrikə görə dərin təşəkkürümü bildirirəm. Bu, mənim üçün qürurvericidir». VAXT.AZ AzVision.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu Londonda keçirilən yüngül atletika yarışında dünya çempionu olan Ramil Quliyev deyib.
Türkiyəni təmsil edən atlet «Azərbaycana qayıtmaq istərdinizmi?» sualına «Əgər istəsələr, mən hər zaman qayıtmağa hazıram», - deyə cavab verib.
«Bu, təkcə mənim yox, bütün Azərbaycan xalqının qələbəsidir. Çox sevinirəm. Bilirdim ki, xalqım məni dəstəkləyəcək. Bunu hiss edirdim. Mənə dəstək olan hər kəsə təşəkkür edirəm. Mən azərbaycanlıyam. Azərbaycan və Türkiyə bir millət iki dövlətdir. Ona görə də hər iki dövlətin bayrağını dalğalandırdım. Bu, mənim üçün fəxrdir».
Qeyd edək ki, Türkiyəni təmsil edən azərbaycanlı idmançı Ramil Quliyev Londonda keçirilən yüngül atletika yarışında dünya çempionu adını qazanıb. Ramilin qələbəsi Türkiyədə böyük sevinclə qarşılanıb. Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və digər dövlət məmurları azərbaycanlı idmançını qazandığı qələbə münasibətilə təbrik ediblər.