Güney Azərbaycanın mədəni və siyasi taleyi üçün vacib hadisə
Fars-molla rejiminin çöküşü qeyri-fars millətlərə öz müqəddəratını təyin etmək imkanı yaradacaq
Babək Xürrəmidən üzü bəri tarixi hadisələrə şahidlik etmiş daş abidə
Çimərlik güləşi üzrə Azərbaycan millisinin baş məşqçisi və yunan-roma güləşi üzrə yığmanın keçmiş üzvü Oyan Nəzəriani 8 Noyabr – Zəfər Günü və 9 Noyabr – Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə “Facebook”da paylaşım edib.
Əslən Güney Azərbaycanın Urmiya şəhərindən olan azərbaycanlı pəhləvan sosial şəbəkədə yazıb: “Əzəli Azərbaycan torpağı olan Qarabağ və Şərqi Zəngəzur 8 noyabr Zəfəri ilə əbədi Azərbaycan torpağı olaraq öz təsdiqini tapıb. Mən öz növbəmdə idmançı və məşqçi kimliyimlə deyil, böyük Azərbaycan xalqının kiçik bir övladı kimi həm 8 Noyabr şanlı Qələbəmiz, həm də 9 Noyabr – Bayraq Günü münasibətilə xalqımızı təbrik edirəm. “Bayraqları bayraq edən üstündəki qandır, torpaq, əgər uğrunda ölən varsa, vətəndir”. Bu vəsilə ilə Vətən uğrunda can alıb, can verənləri yad edib şəhidlərimizə rəhmət, qazilərimizə cansağlığı arzu edirəm. Yaşasın Azərbaycan!” (Report.az)