Bu bıçağı verən əli də, onu tutanı da kəsmək lazımdı!
Prosesin arxasında bu paytaxtlar durur: ilk dəfə açıqlanan məlumatlar
Gəncəlilər dünən gecə baş verən təxribatın qarşısını alarkən həlak olan polkovnikləri son mənzilə yola salır
Xəbər verildiyi kimi, prezident İlham Əliyev avqustun 28-də Elmar Vəliyevin Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı vəzifəsindən azad edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Dövlət başçısının digər sərəncamı ilə Niyazi Bayramov Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Modern.az saytı Gəncənin yeni icra başçısı haqqında bəzi bilgilər əldə edib.
Məlumata görə, Gəncənin yeni başçı Niyazi Bayramov gənclər və idman naziri Azad Rəhimovla qudadır. Belə ki, Azad Rəhimovun oğlu Arif Rəhimov Niyazi Bayramovun qızı Cahan Bayramova ilə ailəlidir. Onların bir qız övladı var.
Niyazi Bayramov bu təyinatadək Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı postunu tuturdu. O, daha əvvəllər - 1995-2010-cu illərdə Dövlət Gömrük Komitəsində, 2010-2012-ci illərdə Fövqəladə Hallar Nazirliyində məsul vəzifələrdə işləyib.
Qeyd edək ki, Arif Rəhimov gənclər və idman nazirinin yeganə övladıdır. Orta məktəbi Bakıda bitirən, daha sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində oxuyan Arif Rəhimov ardından ali təhsilini İngiltərənin paytaxtında davam etdirib. Azərbaycan, rus və ingilis dillərini bilən Arif Rəhimov 2011-2012-ci illərdə Londondakı “Cass Business School”da neft və energetika sənayesi ixtisasına yiyələnib.
2009-cu ilin oktyabrından 2011-ci ilin noyabrınadək Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətində maliyyə meneceri vəzifəsində işləmiş Arif Rəhimov sonradan DDLAR GROUP adlı özəl şirkətini qurub və hazırda da ona rəhbərlik edir.
Bununla paralel Arif Rəhimov 2014-cü ilin yanvarında yaradılmış “Baku Grand Prix” şirkətinin də rəhbəridir. Yeri gəlmişkən, “Baku Grand Prix” şirkəti 2016-cı ildə Bakıda keçirilən dünyada avtomobil idmanının ən bahalı növlərindən birinin – “Formula 1″in “Grand Prix” yarışının təşkilatçısıdır.
Arif Rəhimov xanımı və qızı ilə hazırda Londonda yaşayır.