Azərbaycan tikinti şirkətlərinin «tapıntı»sına çözüm yolları
DŞAK iki şirkətə və 2 iş adamına verdiyi sənədləri ləğv edib
Bahalaşma bəzi yerlərdə 30 faizə çatıb
“Azərbaycanda korrupsiyanın daha çox qeydə alındığı sahələr açıqlanıb”. Bunu Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiyasının katibi Kamal Cəfərov “Facebook” sosial şəbəkəsindəki hesabında canlı yayım zamanı deyib.
Onun sözlərinə görə, korrupsiya hər bir ölkədə olduğu kimi, Azərbaycanda da var: “Dövlət də bununla bağlı mütəmadi tədbirlər görür. Azərbaycanda korrupsiyanın daha çox yayıldığı sahə tikinti sahəsidir. Ən birincisi, bir mənzilin bir neçə nəfərə satılması hallarıdır. Ona görə də korrupsiya tikinti sahəsində daha çox müşahidə olunur. Biz çox qısa zamanda bunun qarşısını tamamilə alacağıq. Bundan sonra cəmiyyətdə tikinti şirkətlərinə inam artacaq. Bank sektorunda da korrupsiya daha çox müşahidə olunur”.
K.Cəfərov bildirib ki, bu il ekoloji cinayətlərlə bağlı 28 cinayət işi qeydə alınıb: “Amma 2017-ci ildə ekologiya ilə bağlı bir dənə də olsun cinayət işi olmayıb”.