«Bakı-2015»in baş əməliyyat direktoru İlham Əliyevə qarşı çıxmaqdan imtina etdi
I Avropa Oyunlarının Bakıda keçirilməsi bir şansdır
«Sürətli inkişaf, tərəqqi, əhalinin rifahının yüksəlməsi, ictimai-siyasi sabitlik, milli həmrəyliyin möhkəmlənməsi ...»
Britaniya Olimpiya Assosiasiyasının sabiq başçısı olmuş Simon Kleq Azərbaycan ilk Avropa Olimpiya Oyunlarının Bakıda keçiriləcəyini Azərbaycanın iqtisadi imicinin artması ilə izah edir.
ANS PRESS-in məlumatına görə, Beynəlxalq idman sahəsində geniş təcrübəyə sahib olan Simon Kleq jurnalistlərin siyasi anlamda verdiyi suallara da ustalıqla cavab verib.
Britaniyalı qurum rəhbəri Azərbaycanı inanılmaz dərəcədə azad cəmiyyət və yaşamaq üçün gözəl yer adlandırıb.
Qeyd edək iki, Şənbə günü Bakı Avropa Oyunlarının açılış mərasiminə 300 gün qalır. Bu münasibətlə Bakıda geriyə sayım saatı quraşdırılıb. Bakı 2015 Avropa Oyunları Əməliyyat Komitəsi açılış mərasiminə dair yaydığı məlumatda Azərbaycana 6 mindən çox idmançı və 3 mindən çox komanda rəsmisinin gələcəyini qeyd edir. Yarışda 239 medal və Avropa çempionu adı uğrunda rəqabət aparılacaq. Gələn il 12 iyun tarixində açılacaq oyunlar 17 günlük idman bayramına başlanğıc verəcək, təşkilatçılar bildirir.