Azərbaycan XİN aksiyanın mahiyyətini kobud təhrif edən xarici ölkələrə cavab verib...
Xalq hər məqamda mübarizəyə hazır olduğunu bir daha nümayiş etdirir
Yeni tələblər irəli sürüldü
Baş nazirin sabiq müavini, “Milyarderlər İttifaqı”nın rəhbəri Abbas Abbasov həbs oluna bilər. “Azadlıq” qəzeti hakimiyyətdəki mənbəyə istinadən A.Abbasovun Laçının boşaldılmasına görə ittiham oluna biləcəyini yazır.
Qəzet yazır ki, baş nazirin sabiq müavini məlum bəyanatı yaydıqdan sonra hakimiyyətin nəzarətindəki qəzetlərdə Abbas Abbasovun Laçını boşaltması barədə materiallar dərc edilib. Həmin yazılarda bildirilirdi ki, Laçın işğal olunmamışdan bir qədər əvvəl Abbas Abbasov rayonu boşaldıb. Sitat: “Yəqin ki, bir gün siz də cavab verməli olacaqsınız ki, sayı 100 min olan Laçın camaatını siz kimin tapşırığı ilə maşınlara doldurub köçürmüsünüz. Bəlkə ermənilərin istədiyi Laçın koridorunu açırdınız? Çoxları bilməsə də bilənlər bilir ki, Ayaz Mütəllibovun dönəmində Nazirlər Kabinetinin məxfi qərarı var idi. Və həmin qərarın icrası sizə tapşırılmışdı. Siz də Laçın camaatını ”panikaya" salıb rayonu boşaltdınız".