Keçmiş sədrin özünü 5 ildən 15 ilədək həbs gözləyir, əmlakını isə müsadirə ...
Millət vəkili: «Büdcəni yox, ona münasibəti tənqid etmişəm»
Millət vəkilləri hesab edir ki, strateji tərəfdaşlıq sazişi bundan daha əhəmiyyətli məsələdir
Fuad Muradov: «Bunun alternativi yoxdur»
Millət vəkili yaşlı nəslə eyham vurdu
Ukraynanın Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aleksandr Mişşenkonun təşəbbüsü ilə bu gün Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin yeni sədri Fuad Muradovla görüş keçirilib.
Komitədən verilən məlumata görə, görüşdə Ukrayna-Azərbaycan əlaqələrinin inkişafı, iki ölkə arasında əməkdaşlıq, onun perspektivləri və bu istiqamətdə diasporun verə biləcəyi töhfələr müzakirə olunub.
Səfir Aleksandr Mişşenko Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradovu yeni vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib. Yeni işində uğurlar arzulayan səfir əməkdaşlığın dərinləşməsində maraqlı olduğunu bildirib. A.Mişşenko Azərbaycandakı Ukrayna icmasının, eləcə də Ukraynadakı Azərbaycan diasporunun fəaliyyəti üçün yeni imkanlar açıldığına əminliyini ifadə edib.
Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov isə təbrikə görə Aleksandr Mişşenkoya təşəkkür edib və əməkdaşlığın bundan sonra daha da genişləndiriləcəyini bildirib. O, qeyd edib ki, Azərbaycan və Ukrayna diasporu arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişaf etdirilməsi hər iki icma üçün səmərəli ola bilər.