Köçürüləcək 50 ailənin daşınma xərclərini «Dövlətqaçqınkom» ödəyəcək
Cocuq Mərcanlı kəndiyə çəkilən avtomobil yolunun tikintisi artıq son mərhələdədir
Azərbaycanın ən iri supermarketlər şəbəkələrinin rəhbərləri nazirə müraciət etdi
Kiyev-Bakı və Kiyev-Ankara arasındakı münasibətlər Kremldə necə reaksiya doğura bilər?
Cocuq Mərcanlı sakini: «Prezidentin imzaladığı son sərəncam ümidlərimizi doğrultdu»
«İlham Əliyev bu gün Cocuq Mərcanlını bərpa edirsə, sabah da Şuşanı azad edəcək»
Ermənistanın məğlubiyyətinə az qaldı
Cocuq Mərcanlının yeganə sakini: «Bir dəfə də olsun bu kənddən çıxmağı düşünməmişəm»
«... TAP-ın isə 30 faizi başa çatıb
İyunun 22-də iqtisadi inkişaf naziri Şahin Mustafayev Horadiz Şəhər Mədəniyyət Sarayında Ağdam, Tərtər, Füzuli və Xocavənd rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib. Trend-in məlumatına görə, qəbula gələn vətəndaşlar sahibkarlıq fəaliyyəti, güzəştli kreditlərin verilməsi, Əhmədalılar kənd məktəbinin təmiri, iri heyvandarlıq təsərrüfatlarının yaradılması, taxıl biçinin sürətləndirilməsi məqsədilə sahibkarların kombaynlarla təminatı, içməli su təminatının yaxşılaşdırılması, kanalizasiya sisteminin qurulması, sosial və digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Vətəndaşların müraciətləri, şikayət və təklifləri diqqətlə dinlənilib, qaldırılan məsələlər İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin rəhbərlərinin iştirakı ilə operativ şəkildə araşdırılıb və bir çox məsələlər yerindəcə həllini tapıb.