Ucuz populizm yolu ilə ört-basdır olunan siyasətə etiraz gəldi
“Özgə dövlətin ərazisini işğal etmək və bununla belə, sülhsevər ölkənin rəhbəri kimi görünməyə çalışmaq ən azından beynəlxalq hüquq və ictimaiyyətə qarşı qeyri-ciddi münasibət və həyasızlıqdır.”
Bu barədə çərşənbə axşamı Trend-ə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Elman Abdullayev Ermənistan Prezidenti Serj Sarqsyanın belaruslu həmkarı Aleksandr Lukaşenko ilə görüşdən sonra birgə keçirdiyi brifinq zamanı təxribat xarakterli ifadələrini şərh edərkən deyib.
Abdullayev qeyd edib: “Tarixən azərbaycanlılara məxsus olan işğal edilmiş torpaqlardan əvvəlcə yerli əhalini qovmaq və sonra bu ərazilərin beynəlxalq aləm tərəfindən tanınması barədə danışmaq işğalçı siyasəti ucuz populizm yolu ilə ört-basdır etməkdir”.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan tərəfindən işğal edilmiş torpaqlar qədim Azərbaycan ərazisidir və özündə çoxəsrlik mədəni və tarixi izləri daşıyır.
Abdullayev bildirib: “Güclü Azərbaycan dövləti öz işğal edilmiş torpaqlarını tarixən bu ərazilərin sahibi olan Azərbaycan xalqına qaytaracaq”.