Separatçılar baş naziri müvəqqəti fiqur sayırlar
Ermənistan baş naziri: “Mən bu adamla məxfi söhbət eləmişəm, ...”
Qarabağ erməniləri qondarma “prezidentlərinə” yeni ad verdilər
Metyu Brayza: «Saakyanla görüşən senator korrupsiya fəaliyyətinə görə FTB tərəfindən istintaqa cəlb edilib»
«Ermənistan bu uğursuzluğa bəraət qazandırmağa çalışır»
Separatçıların şura rəhbərinə Köçəryan müavinlik edəcək
General Aydəmirov: «Ermənilərin 2-3 hərbçisi birlikdə rahat hərəkət edə bilmir»
Rusiya Müdafiə Nazirliyindən Azərbaycana qarşı təxribat
«Daha bir əsgərimiz öldürüldü»
Ermənilər daha bir itkini açıqladı
Qondarma «Dağlıq Qarabağ Respublikası»nın prezidenti Bako Saakyan ABŞ-ın Los-Anceles şəhərində təşkil olunan «Telemarafon-2014»-un qala tədbirində iştirak edib. Bu barədə AzVision.az erməni KİV-nə istinadən xəbər verir.
Məlumata əsasən qala tədbirdə çıxış edən qondarma «prezident» «Respublika»dakı həyat tərzi, daxili və xarici siyasət, regional proseslərdən danışıb. O, həmçinin diaspora ilə əlaqələrin vacibliyini vurğulayıb.
«Telemarafon-2014»ün əsas məqsədi olan Vardenis-Ağdərə avtomagistralının tikintisi barədə danışan Saakyan bu proqramının «Dağlıq Qarabağ Respublikası» və ümumən erməni xalqı üçün strateji əhəmiyyətindən danışıb.
Saakyanla yanaşı tədbirdə Ermənistanın ABŞ-dakı səfiri Tiqran Sarkisyanda iştirak edib.
Qeyd edək ki, Ermənistanın Ümumilli «Hayastan» fondu tərəfindən keçiriləcək telemarafon noyabrın 27-də keçiriləcək. Fondun Los-Ancelesdəki ofisində keçiriləcək 12 saatlıq marafon zamanı dünya erməniləri xüsusi açılan bank hesablarına ianələr köçürəcəklər.
Qeyd edək ki, buna qədər keçirilən qədər keçirdiyi 16 telemarafon vasitəsilə Ermənistana və Dağlıq Qarabağa 250 milyon dollar vəsait toplanılıb.