“Neft çıxaranda Azərbaycan təhlükəli deyildi, amma ...?”
Britaniya səfiri Bakıda keçiriləcək Avropa Liqasının finalı haqda
İngiltərə KİV-i sayıqlamaları, Kloppun cahilliyi
Əsası 6 iyun 2011-ci ildə qoyulan Bakı Olimpiya Stadionunun tikintisinə başlanılıb. Lent.az-ın məlumatına görə, bir müddətdir ki, stadionun yerləşəcəyi Böyük Şor qəsəbəsi, Böyükşor gölünün qurudulmuş hissəsində aktiv iş gedir. Burada torpaq bərkitmə və torpağın dəyişdirilməsi işləri həyata keçirilir. Bundan əvvəl isə ərazidə geoloji araşdırmalar və ilkin təhlillər yekunlaşdırılıb. Torpaq bərkitmə işi yekunlaşdıqdan sonra stadion kompleksinin üst hissəsinin tikintisinə başlanılacaq.
Qeyd edək ki, 6 iyun 2011-ci il tarixində prezident İlham Əliyev, FİFA prezidenti Yozef Blatter və UEFA prezidenti Mişel Platininin iştirakı ilə nəhəng idman qurğusunun əsası qoyulub. Paytaxtda öz müasir tikinti üslubu ilə fərqlənəcək və xüsusi gözəlliyi ilə seçiləcək 65 min tamaşaçı yeri olan Bakı Olimpiya Stadionu bu tipli müasir idman qurğuları sırasında özünəməxsus yer tutacaq. Burada müxtəlif funksiyalı tribunaların, qaçış zolağının və digər infrastrukturun inşası nəzərdə tutulub. Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Olimpiya Media Mərkəzinin yaradılması da planlaşdırılıb.