Nazir Azad Rəhimov Bakıdakı Avropa festivalına gələnlərin xərclərindən danışdı
Sakinlər yeni icra başçısının qəbulunda hansı problemlərdən gileyləndilər?
Gənclər və idman nazirinin yeganə övladı barədə bilinməyənlər
Nigar Arpadarai: «Çalışırıq ki, insanlara narahatlıq yaradılmasın»
Nigar Arpadarai: «Çalışacağıq ki, arzulayan hər kəs bilet alıb, yarışı izləyə bilsin»
İlham Əliyev söküntünün dayandırılması, məsələnin hərtərəfli araşdırılması ilə bağlı komissiya yaradılmasını tapşırdı
İlham Əliyev: «... Bizə olan münasibətin, hörmətin təzahürüdür»
«Formula 1»in yeni patronu Bakını sərt tənqid etdi, «Baku City Circuit» cavab verdi
«Bu il «Formula 1» azarkeşlərini əyləndirmək üçün təşkil olunacaq konsert proqramında dünya səviyyəli ulduzlar çıxış edəcəklər».
Modern.az xəbər verir ki, bu sözləri gənclər və idman naziri Azad Rəhimov bildirib. O deyib ki, keçən il keçirilən «Formula 1» Azərbaycan Qran-Prisində həm təşkilatçılıq, həm də əyləncə elementləri reklam məqsədilə yüksək səviyyədə təşkil olunmuşdu: «Bu il ola bilsin, əyləncə hissə keçənilki səviyyədə olmasın. Bəzi dünya səviyyəli ulduzla danışıqlar aparılır, ancaq hələ müqavilə imzalanmayıb».
Xarici ulduzların qonorarı barədə danışan nazir qeyd edib ki, rəqəmlər heç kəs üçün sirr deyil.
«Bu sahədə olan mütəxəssis olanlar bilir ki, dünya ulduzları hansı məbləğ müqabilində çıxışlar edirlər. Bəziləri 3000 manat, bəziləri 30-50 min manat, bəziləri isə 300 min dollar və daha baha məbləğ qarşılığında çıxış edirlər. Məsələn, I Avropa Oyunlarının açılışında çıxış edən Ledi Qaqaya 1 milyon dollar qonorar ödənmişdi. Büdcə həmişə mediaya açıqlanıb. Biz ənənəyə uyğun olaraq, yarışın sonunda təşkilati işlərə xərclənən pulları açıqlayacağıq. Bu il yeni avadanlıqlar alınmayacaq, ötənilki texniki avadanlıqlardan istifadə olunacaq. Buna da ümumilikdə daha az maliyyə xərclənəcək».