Səməd Seyidovdan AŞPA-dakı millət vəkili haqqında şok sözlər
AŞPA-nın Monitorinq Komitəsində isə azərbaycanlı millət vəkilin yerinə təyinat olub
Yeni təyinatlar köhnə işçiləri təlaşlandırıb
Nazirlər Kabinetinin 71 yaşlı yeni rəhbəri kimdir?
Novruz Məmmədov: “Daha çox işləmək lazımdır”
Baş nazir Novruz Məmmədovdan ilk açıqlama: “İnkişafı daha sürətləndirmək lazımdır”
Novruz Məmmədovdan Beynəlxalq təşkilatlar haqda sərt sözlər
Prezidentin köməkçisi: «Dövlət başçısı kimi statusun varsa, belə riyakarlıq etmək olmaz»
«Uzun müddətdir ki, AŞPA bir qurum kimi Azərbaycana münasibətdə haqsızlığı və qəddarlığı ilə təəccüb və təəssüf doğurur». Virtualaz.org bildirir ki, bunu Azərbaycan Prezidentinin xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi, PA-nın şöbə müdiri Novruz Məmmədov «Twitter»də yazıb.
N. Məmmədovun fikrincə, belə təəssürat yaranır ki, AŞPA Avropanın maraqlarına yox, hansısa şəxslərin və dairələrin maraqlarına xidmət nümayiş etdirmək üçün çalışır: «AŞPA-da oturanların bəziləri özlərini az qalsın inkvizisiya məhkəməsinin üzvləri kimi aparır və vəzifələrini cəza müəyyən etməkdə görürlər. Məgər AŞPA-da belə siyasətin Avropanı hara gətirib çıxardığını görmürlər? Əgər AŞPA hesab edirsə ki, onun əsas missiyası tərəfdarlarına cəza müəyyən etməkdir, özünün heç bir öhdəliyi yoxdur, onda bu qurum kimə və nəyə lazımdır?..»