Novruz Məmmədov: «Skott Dvorkin, sübut elə ki, mənim ABŞ-da iki mənzilim var»
«Xocalıya ədalət!» aksiyası 40-dan çox ölkədə keçirilib
Administrasiyadan Minsk Qrupuna etiraz
“Prezidentin bu etimadı böyük məsuliyyət yaradır. Mənə etimad göstərdiyinə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkür edirəm”.
Bunu Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında Azərbaycanın Baş naziri vəzifəsinə namizədliyi irəli sürülən, Azərbaycan Prezidentinin Xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi-şöbə müdiri Novruz Məmmədov deyib.
O qeyd edib ki, Azərbaycan bu gün dünyada öz mövqeyi olan ölkədir: “Ölkəmiz ən mürəkkəb geosiyasi regionda yerləşsə də, sabitlikdir. Bunu qoruyub saxlamaq lazımdır, inkişafı daha sürətləndirmək lazımdır. Bundan sonra çalışacağam ki, ölkənin inkişafı üçün əlimdən gələni edim”.
12:20
Milli Məclis Novruz Məmmədovun Azərbaycanın baş naziri postuna namizədliyini təsdiq etdi.
12:08
Milli Məclisin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi-şöbə müdiri Novruz Məmmədovun Azərbaycanın Baş naziri vəzifəsinin müzakirəsinə həsr edilən iclası başlayıb.
“Report”un xəbərinə görə, iclasa Oqtay Əsədov sədrlik edir.
Konstitusiyanın 109-cu (Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətləri) maddəsinə əsasən, Prezident Milli Məclisin razılığı ilə Azərbaycan Respublikasının Baş nazirini vəzifəyə təyin edir.
Xatırladaq ki, Artur Rasizadə 1996-cı ildən ölkənin baş naziridir.
12:00
Azərbaycan prezidentinin xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi Novruz Məmmədov baş nazir postunda Artur Rasizadəni əvəz edəcək.
Virtualaz.org xəbər verir ki, bu barədə Milli Məclisdəki mənbələr məlumat sızdırıblar. Daha əvvəl isə prezidentliyə keçmiş namizəd, deputat Zahid Oruc özünün “Facebook” səhifəsində Novruz Məmmədovun baş nazir vəzifəsinə namizədliyinin irəli sürüldüyünü yazıb.
N.Məmmədovun namizədliyinin Milli Məclisə təqdim edildiyi barədə “İnterfaks” agentliyi də bildirir. Yaxın dəqiqələrdə Milli Məclisin iclası başlayacaq və N.Məmmədovun namizədliyi müzakirə olunacaq.
N.Məmmədovun 72 yaşı var, 1947-ci ildə Naxçıvanın Babək rayonunun Şıxmahmud kəndində anadan olub. 1997-ci ildən Prezident Administrasiyasının xarici əlaqələr şöbəsinə rəhbərlik edir, 2017-ci ildə prezidentin xarici əlaqələr üzrə köməkçisi təyin olunub.