Hərbi Dəniz Qüvvələrinin iki pilotu xilas ola bilib
Azərbaycan təyyarəsinin vurulmasından sonra təyyarə reysləri təhlükə altına düşüb
Alimlər sıx uçuş marşrutları ilə bağlı risklərə diqqət çəkirlər
Azərbaycan milli komandasının 2014-cü il dünya çempionatının seçmə mərhələsində rəqibi olan Rusiya yığmasının üzvlərini daşıyan təyyarə qəzaya uğrayıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, «Tu-204» təyyarəsi uçuş zolağından çıxaraq Kiyev şosesinə çıxıb və yanıb. Nəticədə 4 nəfər həlak olub.
Rusiya Futbol İttifaqının mətbuat xidmətinin sabiq rəhbəri Andrey Malosolov həmin təyyarə ilə 3 il öncə milli komandamızla Bakıda 1:1 hesabı ilə nəticələnən oyuna yollandıqlarını bildirib: «Tu-204» təyyarəsi Vnukovo hava limanında qəzaya uğrayıb. O, futbol Rusiya yığmasını dəfələrlə aparıb. 2009-cu ildə məhz bu təyyarə ilə millimiz Qus Hiddinkin rəhbərliyi altında Bakıya Azərbaycan yığması ilə rəsmi oyuna yollanmışdı. Onda komanda ilə mən də, Rusiya Futbol İttifaqının mətbuat xidmətinin rəhbəri kimi yollanmışdım».