Nəriman Nərimanov (1870 - 1925)
«Siz ata-babalarınızın müqəddəs yerlərinə o vaxt VƏTƏN deyə bilərsiniz ki, onun sahibi olasınız»
“Cümhuriyyətin yaranması regionda dönüş nöqtəsi olub” 20:44 | 29 may 2018 | Çərşənbə axşamı Məqaləyə 2766 dəfə baxılıb Şriftin ölçüsü Xəbərin şriftini kiçilt Xəbərin şriftini böyüt
“Cümhuriyyətin yaranması regionda dönüş nöqtəsi olub”
İsrail prezidenti Reuven Rivlin Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevə məktub göndərib. Vaxt.az xəbər verir ki, məktubda deyilir:
“Zati-aliləri. İsrail Dövləti adından Sizi və xalqınızı Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümü münasibətilə təbrik etmək mənim üçün şərəfdir.
1918-ci ildə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması bu regionun tarixində dönüş nöqtəsi oldu və 1991-ci ildə Azərbaycanın müstəqilliyinin yenidən bərpası Sizin xalqınızın bu demokratik ənənəni davam etdirməsinə imkan yaratdı.
Biz Sizə və Azərbaycan xalqına sülh və firavanlıq arzulayırıq. Ölkələrimiz arasındakı dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərini daha da genişləndirmək üçün gələcək illərdə də Sizinlə əməkdaşlığa ümid edirəm”.