Rusiya Azərbaycanla hansı sazişi imzalamaqdan çəkinir?
Rusiyanın siyasətində separatizmə dəstəyin davam edəcəyi sübut olundu
Rusiya ekspertləri Vladimir Putinin 2019-cu il ismarıcını analiz edirlər
Azərbaycan və Ermənistan liderlərinin Vaşinqton görüşünümü yaxınlaşdırır?
Bu ilhaqa haqq qazandırmaq deməkdir
Rusiyanın Daxili İşlər nazirliyi “Nə, nə vaxt, harda” teleşousunun iştirakçısı Rövşən Əsgərov barəsində axtarış elan edib. Daha öncə Rusiyanın İstintaq Komitəsi Əsgərova qarşı nasizmə haqq qazandırılması maddəsi üzrə cinayət işi açmışdı.
Rusiyanın İstintaq Komitəsi “Nə, nə vaxt, harda” teleşousunun keçmiş iştirakçısı və “Bilicilər klubu”nun üzvü, azərbaycanlı jurnalist Rövşən Əsgərova qarşı nasizmə haqq qazandırılması ittihamı üzrə cinayət işi açıb.
İstintaqın versiyasına görə Əsgərov bu il aprelin 6-dan gec olmayaraq özünün “Facebook” səhifəsində “böyük Rusiya sərkərdəsi və vətənin müdafiəçisi, Sovet İttifaqının marşalı Georgi Konstantinoviç Jukovun xatirəsini təhqir edən və ləkələyən yalan məlumatlar yayıb”.
İK-nin rəsmi məlumatında deyilir: “İstintaq komitəsi vətən müdafiəçilərinin işıqlı xatirəsini ləkələməyə və alçaltmağa yönəlmiş istənilən cəhdlərin qarşısını, belə cinayətlərlə əlaqəsi olanların status və sosial vəziyyətinə baxmayaraq, prinsipiallıq və sərtliklə alacaq”.