«Azəravtoyol» rəsmisindən çökən yolla bağlı yeni açıqlama: «Yolun dağılmasına səbəb kollektorun dağılması olub»
«Azərsu» 10 ildə dövlətin 5 milyardını selə verib, suda batırdı
Ekspertlər, Şamaxı Safari Parkını bioaləmin inkişafı baxımından müsbət qiymətləndirirlər
«Azərbaycan öz musiqi mədəniyyəti ilə hər zaman fərqlənir»
«Azərbaycan tarixən xalqlararası birliyin gücləndirilməsinə səy göstərib»
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan ədəbiyyatının parlaq nümayəndələrindən olan Mikayıl Müşfiqin abidəsinin sökülməsindən ciddi narahat olub. Dövlətimizin başçısı məsələnin hərtərəfli araşdırılması və günahkarların cəzalandırılması ilə bağlı aidiyyəti orqanlara tapşırıq verib.
VAXT.AZ AzərTAc-a istiandən xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İctimai-siyasi məsələlər üzrə köməkçisi Əli Həsənov məlumat verib.
Əli Həsənov bildirib ki, cənab İlham Əliyevin prezidentliyi dövründə onlarla tarixi və mədəniyyət abidəsi əsaslı şəkildə bərpa olunub, Azərbaycanın Qara Qarayev, Fikrət Əmirov, Niyazi, Bülbül, Rəşid Behbudov və digər tanınmış şəxsiyyətlərinə abidələr ucaldılıb: «Cənab Prezident tarixi əhəmiyyət kəsb edən tikililərin, mədəniyyət abidələrinin qanunvericiliyə uyğun şəkildə aidiyyəti dövlət orqanları ilə razılaşdırmadan, icazəsiz sökülməsini yolverilməz hesab edir və bundan sonra da belə əməlləri törədənlər ciddi şəkildə cəzalanacaqlar».