«Bunu eyniləşdirmək olmaz»
Sabir Rüstəmxanlı: «Allah eləsin uğurlu alınsın, amma...»
DAK sədri aclıq edən güneylilərə müraciət ünvanladı
“Rus dili müəllimimizi qaçırdılar, müəllimsiz qaldıq”
«BakıPost» internet nəşrinin baş redaktoru, keçmiş deputat Sabir Rüstəmxanlının bacısı oğlu Elçin Zahiroğlu Milli Məclisin deputatı Elmira Axundovanın oğlu Həbib Axundovun şikayəti əsasında həbs olunub. Bu barədə Həbib Axundov özü virtualaz.org-a açıqlamasında bildirib.
H.Axundovun sözlərinə görə, jurnalist onu şəxsi həyatına aid olan çirkin məqalələrlə şantaj edirmiş. «O, mənə zəng vururdu, yazırdı, şantaj edirdi. Və pul istəyirdi. Mən polisə müraciət etməyə məcbur oldum. Bu jurnalist mənə başqa seçim imkanı qoymadı»-deputatın oğlu bildirib.
H.Aundov məsələnin obyektiv araşdırılacağına və hüquq-mühafizə orqanlarının cinayətkarı cəzalandıracağına ümid etdiyini bildirib.
13:21
«BakiPost» saytının baş redaktoru Elçin Zahiroğlu saxlanılıb.
Virtualaz.org yerli KİV-ə istinadən xəbər verir ki, onu bu gün səhər Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları məşhur bir şəxsdən rüşvət alarkən yaxalayıb.
Məsələ ilə bağlı ətraflı məlumat öyrənməyə çalışırıq.
Məlumat üçün bildirək ki, Elçin Zahiroğlu şair, keçmiş millət vəkili Sabir Rüstəmxanlının bacısı oğludur.