Xəstəxanalardakıların əksəriyyəti yanıq xəsarətləri alıb
“Pub”larda təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilmir
Hadisə nəticəsində 1 bir nəfər ölüb, 31 yaralı var
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyi, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi və Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi bu gün, aprelin 3-də Bakıda baş verən partlayışla bağlı birgə məlumat yayıblar.
Bu məlumatda da qeyd edilir ki, Səbail rayonu ərazisində yerləşən obyektdə baş vermiş partlayış zamanı ümumilikdə 31 nəfər müxtəlif dərəcəli xəsarət alıb, 1 nəfər vəfat edib: “Xəsarət alan şəxslərdən reanimasiyada olan 7 nəfərdən 3-nün vəziyyəti kritik, 10-nun vəziyyəti orta ağır, 6 nəfərin isə stabil olaraq qiymətləndirilir.”
Açıqlamaya görə, xəsarət alan digər şəxslər ambulator yardım alaraq buraxılıblar:
“Baş vermiş partlayış zamanı xəsarət alanlardan 2 nəfər xarici ölkə vətəndaşıdır. İtaliya vətəndaşı üz çənə zədələnməsi diaqnozu ilə Respublika Klinik Xəstəxanasına yatırılıb, vəziyyəti stabildir. Seneqal vətəndaşı isə Nərimanov Tibb Mərkəzinə yerləşdirilib və vəziyyəti ağır olaraq dəyərləndirilir”.