28 nəfər ölüb, 23-si yaralanıb
Pakistan ordusunun Talibana verdiyi yeni ad
Pakistan ABŞ-ın Əfqanıstandan çıxarılmasının üçüncü ildönümü səhnəsinə necə baxır?
Torpaq səbəbindən başlayan qarşıdurmada çoxlu insan ölüb
Pakistan Azərbaycana müasir silahlar çatdırmağa və bizim ölkə ilə hərbi əməkdaşlığı inkişaf etdirməyə hazırdır. Bunu virtualaz.org-a eksklüziv açıqlamasında Pakistanın keçmiş baş naziri Şaukat Əziz deyib.
«Bizim dövlətlərimizin təhlükəsizlik və müdafiə məsələləri ilə bağlı ümumi maraqları var. Pakistan çox ölkələrə silah çatdırır. Mənə elə gəlir ki, Azərbaycanın da Pakistanda hazırlanmış silahların müxtəlif sistemlərini, hansılar ki, dünya silah bazarında özünü yaxşı tanıda bilib, əldə etməsinə daha aktiv yanaşmasına dəyər», - deyə o bildirib.
Qeyd edək ki, Pakistan dünyada Ermənistanı tanımyan azsaylı ölkələrdəndir. Bundan başqa, Pakistan dünyada, erməni silahlı qruplaşmalarının Xocalı şəhərinin dinc əhalisinə qarşı törətdikləri soyqırımı ittiham edərək rəsmi qətnamə qəbul etmiş ilk ölkə olub.
İslamabad, həmçinin beynəlxalq ictimaiyyəti Ermənistanı BMT Təhlükəsizlik Şurasının qətnamələrini yerinə yetirməyə məcbur etməyə çağırıb.