Əbülfəz Elçibəy (1938 - 2000)
«Demokratiya bəzi xalqlara mənəvi qidadırsa, bizim üçün dərmandır»
3 erməni kəndi boşaldılıb 11:44 | 23 yanvar 2014 | Cümə axşamı Məqaləyə 3153 dəfə baxılıb Şriftin ölçüsü Xəbərin şriftini kiçilt Xəbərin şriftini böyüt
3 erməni kəndi boşaldılıb
«Hələ indiyə qədər belə gülləbaran olmamışdı»
«Ermənistanın Tavuş rayonunun üç kəndinin sakinləri öz evlərindən evakuasiya olunublar». «Axar.az» məlumat verir ki, bu informasiyanı Ermənistan mətbuatı yayıb.
Dünən ermənilərin Tovuz rayonunun Əlibəyli kəndi istiqamətində hücumuna Azərbaycan ordusu kəskin cavab verib. Belə ki, Milli Ordunun cavab atəşi Ermənistanın üç kəndinin boşaldılması, əhalinin evlərindən çıxarılması ilə nəticələnib. Evlərindən sığınacaqlara göndərilən kəndlər isə Tavuş rayonunun Ayqepar, Çinan və Nerkin Karmiraxpyur olub. Mətbuat artıq həmin kəndlərin sakinlərinin səhər 06:00-a yaxın öz normal həyatlarına döndüklərini yazıb.
Qeyd edək ki, dünən ermənilər Tovuzun Əlibəyli kəndi istiqamətində hücuma keçmişdilər. Lakin ordumuzun cavab atəşi onları geri çəkilməyə məcbur etmişdi. Əlibəyli sakinləri hələ indiyə qədər belə gülləbaran olmadığını deyiblər.