Azərbaycanın Mi-17 vertolyotları və gəmiləri İsrail raketləri ilə zərbə endirir
Qaçaqmalçılığın şərəfsizliyi...
DSX rəisi general-polkovnik oldu, bir çox hərbi qulluqçular təltif edildi
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) keçirdiyi əməliyyat nəticəsində narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan dəstənin üzvləri saxlanılıb.
Bu barədə iyulun 22-də qurumun Mətbuat Mərkəzindən məlumat verilib.
Məlumatda bildirilir ki, iyul ayının 21-də DSX-in Sərhəd Qoşunlarının “Horadiz” sərhəd dəstəsinin Cəbrayıl rayonunun Mehdili kəndi yaxınlığında yerləşən sərhəd zastavasının xidməti sahəsində 4 bağlama aşkar olunub.
“Saat 20:00 radələrində əraziyə gəlməklə bağlamaları götürərək hadisə yerindən uzaqlaşmağa cəhd edən 4 nəfər şəxs sərhəd naryadları tərəfindən saxlanılıb.
Tutulan şəxslərin şəxsiyyəti araşdırılıb, işğaldan azad olunmuş sərhədyanı ərazilərin minalardan təmizlənilməsi tapşırığını yerinə yetirən DSX-nin müddətdən artıq hərbi qulluqçuları olmaları müəyyən edilib”, – məlumatda bildirilir.
Hadisə yerində götürülən bağlamalarda ümumi çəkisi 95 kq 700 qram olan narkotik vasitə müəyyənləşdirilib.
Məlumata görə, cinayətin təşkilatçısı olan Bərdə rayon sakini, 1998-ci il təvəllüdlü Xəlili Hikmət Həsən oğlu saxlanılıb.
Hadisənin digər iştirakçıların müəyyən edilməsi istiqamətində əməliyyat-istintaq tədbirlərinin davam etdirildiyi bildirilir.