Əsas müzakirə Lavrovun Bakı səfərində olacaq
Yenə də ümumi sözlər deyib geri qayıdacaq
... Yaxud yada düşən Brejnev
“Azərbaycanla Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması üçün artıq çox işlər görülüb”. Bunu Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov erməni həmkarı Ararat Mirzoyanla Astanada MDB XİN başçıları Şurasının iclası çərçivəsində görüşündə deyib.
Lavrovun sözlərinə görə, normallaşma üçün, o cümlədən nəqliyyat əlaqələrinin açılması məsələlərində artıq çox işlər görülüb. Sərhədlərin delimitasiyası ilə bağlı “qeydlər” var.
“Biz əlbəttə ki, bu gün Azərbaycanla danışıqlarınızda işlərin necə getdiyini müzakirə etmək istəyirik. Bilirəm ki, bu yaxınlarda Avropada təmaslar olub, media müxtəlif şayiələr və fərziyyələrlə doludur. Əlbəttə ki, Rusiya, Ermənistan və Azərbaycan liderlərinin üçtərəfli bəyanatı mümkün qədər tez yerinə yetirmək üçün bu gün başqa nə etmək olar, onları nəzərdən keçirmək vacib olardı”, – Lavrov deyib.
O qeyd edib ki, Rusiya Federasiyasının yaxın qonşuları və dostları arasında münasibətlərin tam şəkildə normallaşması ölkənin maraqlarına tam cavab verir: “Biz bu prosesə öz töhfəmizi verməyə hazırıq”. (Trend.az)