Üzeyir bəy Hacıbəyov (1885 - 1948)
«Əgər asudəlik istəyirsənsə, vaxtını hədər yerə itirmə»
ATƏT sədri erməni jurnalistləri pərt elədi 21:54 | 15 iyul 2013 | Bazar ertəsi Məqaləyə 1876 dəfə baxılıb Şriftin ölçüsü Xəbərin şriftini kiçilt Xəbərin şriftini böyüt
ATƏT sədri erməni jurnalistləri pərt elədi
“ATƏT Azərbaycanda keçiriləcək seçkilərdə çox aktiv iştirak edəcək”
AzNews.az
Bu gün (15 iyul) ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri, Ukraynanın xarici işlər naziri Leonid Kojora Ermənistana səfər edib. Modern.az-ın erməni KİV-lərinə istinadən verdiyi məlumata görə, Ermənistanda rəsmi görüşlər keçirən ATƏT sədri məktbuat konfranında jurnalistlərin suallarıı cavablandırıb.
Erməni jurnalisltlər ATƏT sədrinə Azərbaycanla bağlı müxtəlif suallar ünvanlayıblar. Azərbaycanda müxalifət qəzetlərinin qəzyiqlərə məruz qaldığını bildirən jurnalistlərin suallarını Kojora cavablandırmaqdan imtina edib.
“Azərbaycanda müxalifyönlü jurnalistlərə qarşı təzyiqlər edilir. ATƏT bununla bağlı hansı addımlar atacaq”-deyə erməni jurnalistlərin israrla verdiyi suallardan Kojora yaynıb.
ATƏT sədri daha sonra Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərindən danışıb.
“Bu yaxınlar da biz Bakıda səfərdə olduq. Orada görüşlərimiz uğurlu alındı. Xüsusən də Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərində ATƏT-in mühaşidəçilərinin iştirak etməsi bizi məmnun etdi. Bakı səfərində ATƏT-in Bakı Ofisi ilə bağlı məsələni də müzakirə etdik. İnanıram ki, ATƏT Azərbaycanda keçiriləcək seçkilərdə çox aktiv şəkildə iştirak edəcək”-deyə Kojora erməni jurnalistlərə cavabında bildirib.