DİN Lənkəranda özünü polis idarəsinin pəncərəsindən atan qadın: «Rəis dedi ki, onu aparıb toka qoşun»
Dövlət qurumları isə bu «təşrifi» izləməklə məşğuldur...
Bakıda qanunsuz qumar oyunları təşkil edən dəstə yaxalandı
Daxili İşlər Nazirliyinin müvafiq qurumları Bakı şəhərində gecələr «fəaliyyət» göstərən cinsi azlıqlara qarşı geniş əməliyyat keçirib. Yerli saytların bildirdiyinə əsasən, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması istiqamətindəki tədbirlər çərçivəsində keçirilən reydlər zamanı son bir həftə ərzində 100-ə yaxın cinsi azlıq nümayəndələri saxlanılıb. Daxili İşlər Nazirliyindən bu xəbəri virtualaz.org-a təsdiqləyiblər.
Məsələnin daha ilginc tərəfi odur ki, saxlanılan şəxslərin məcburi müayinəsi zamanı həm polisi, həm də həkimləri şoka salacaq faktlar aşkarlanıb. Bəlli olub ki, saxlanılan cinsi azlıq nümayəndələrinin, demək olar, hamısı ən təhlükəli cinsi xəstəliklərə yoluxublar. Aralarında QİÇS-ə yoluxanların olduğu da bildirilir. İlkin dindirmə zamanı onların bu virusu başqalarına da yoluxdurduğu məlum olub. Müalicəsi çətin olan virus daşıyıcılarının zərəsizləşdirilməsi üçün müvafiq addımlar atılıb.
Xəbərə görə, polis cinsi azlıqların istifadə etdiyi mənzilləri, toplanış və əyləncə yerlərini, istifadə etdikləri nəqliyyat vasitələrini, onları himayə edən şəxslərin çevrəsini də müəyyənləşdirərək nəzarətə götürüb.
Bundan əlavə, DİN rəhbərliyi tərəfindən milli-mənəvi dəyərlərə zidd əməllərin qarşısının alınması üçün sərt tədbirləri davam etdirmək təlimatı verilib.
Nazirlikdən bildirildiyinə görə, əməliyyatda Yasamal, Nəsimi, Nərimanov rayon polis idarələrinin əməkdaşları iştirak edib.